Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Město rozšířilo varovný informační systém

Město rozšířilo varovný informační systém

Varovný informační systém

Foto: Odbor krizového řízení MMP

Plzeňské městské části Roudná, Božkov a Koterov mají nové hlásiče varovného informačního systému obyvatelstva. Kromě výstavby těchto obousměrných bezdrátových hlásičů se v letošním roce podařilo rozšířit varovný systém také v nových lokalitách na území městských obvodů Křimice, Černice a Malesice. Nové hlásiče byly pořízeny za půl milionu korun.

Odbor krizového řízení magistrátu začal aktivně budovat varovný systém po ničivé povodni v srpnu 2002. V současné době je v majetku města 80 bezdrátových hlásičů a šest elektronických sirén. Hlásiče jsou umístěné v předem vytipovaných lokalitách nejvíce ohrožených přirozenou nebo zvláštní povodní. Dále byly instalovány u objektů s předpokladem možnosti vzniku závažné havárie způsobené nebezpečnými chemickými látkami a v místech shromáždění většího počtu osob.

Zveřejněno: 7. 11. 2014, Pecuch Martin