Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Město rozšíří od července placené parkování…

Město rozšíří od července placené parkování v zóně Petrohrad

Město Plzeň od 1. července letošního roku rozšíří stávající zóny placeného parkování v oblasti Petrohrad. Nově zahrnou ulici Koterovská v úseku Železniční a Sladkovského, ulici Rejskova, ulici Rubešova v úseku Mikulášské náměstí a Koterovská, Jablonského i Houškovu ulici, obě v úseku Mikulášské náměstí a Sladkovského. Za hodinu parkování v zóně Petrohrad zaplatí lidé v pracovní dny od 07:00 do 19:00 hodin 10 korun, využít mohou také zvýhodněnou sazbu ve výši 60 korun za den.

Ilustrační obrázek území

Zpoplatněním tak dojde k ucelení oblasti placeného parkování v městské čtvrti, která je vymezena ulicemi Koterovská, Sladkovského, Mikulášská. Do stávající zóny placeného parkování je zahrnuto i parkoviště pod mostem Milénia u Mikulášské ulice a ulice U Ježíška, která je vyhrazena pro držitele parkovacích karet.

„Město Plzeň postupuje při zpoplatňování parkování v souladu se Strategií rozšíření zóny placeného parkování v Plzni pro období 2014 – 2017. Tato strategie byla schválena již v minulém volebním období v prosinci roku 2013 a je postupně naplňována přípravou projektů a instalací nových parkovacích automatů v souladu se schváleným rozpočtem města na jednotlivé roky,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy Petr Náhlík.

„U nově zpoplatněných stání se jedná o parkování smíšené, tak jako již ve stávajících ulicích, kde parkují držitelé platných parkovacích karet i řidiči s parkovacím lístkem. Výjimkou je ulice U Ježíška, která je vyhrazena pro držitele parkovacích karet,“ vysvětlila Michaela Mrázová ze Správy veřejného statku města Plzně. Parkovací lístky je možné zakoupit u parkovacího automatu. Typově se jedná o automaty totožné s těmi, které se v  zóně Petrohrad už nachází.

Občané s trvalým pobytem nebo vlastnickým právem k nemovitosti v této parkovací zóně si mohou zakoupit pro své vozidlo rezidenční parkovací kartu. Žádosti přijímá a parkovací karty vydává klientské oddělení společnosti Parking Plzeň s. r. o., které se nachází v parkovacím domě Rychtářka v Truhlářské ulici v Plzni. Na parkovací kartu mají nárok také podnikatelé, kteří jsou podle technického průkazu provozovateli vozidla a kteří v parkovací zóně mají sídlo nebo sídlo provozovny, což doloží výpisem z příslušného rejstříku. I oni se mohou obrátit na klientské oddělení v Truhlářské ulici.

Roční parkovací karta rezidenční pro občany stojí 700 korun, pro podnikatele 7000 korun. Více informací o parkovacích kartách je k dispozici na www.parkingplzen.cz.

Přílohy

Zveřejněno: 12. 6. 2015, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni