Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Město přispělo na vyhřívaná lůžka pro…

Město přispělo na vyhřívaná lůžka pro novorozence

Zdroj fotografií: Jaroslav Hudec

Jeden milion korun předalo dnes město prostřednictvím své společnosti Plzeňská teplárenská Fakultní nemocnici Plzeň. Ta peníze použije na vytápění dětských boxů a vyhřívaných lůžek pro novorozence na neonatologickém oddělení. Jako každý rok i letos Plzeň a její společnost vyjadřuje podporu nemocnici a přispívá na její vytápění.

Město přispělo na vyhřívaná lůžka pro novorozence (zdroj foto: Jaroslav Hudec)

„Jsem rád, že prostřednictvím naší firmy, která úspěšně působí na trhu s teplem a výrobou elektrické energie, můžeme podpořit nejen projekty města Plzně, ale také dalších organizací, jež jsou pro nás důležité. Takovým subjektem Fakultní nemocnice Plzeň bezesporu je,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký. Za město se setkání zúčastnil i technický náměstek Pavel Šindelář.

Město přispělo na vyhřívaná lůžka pro novorozence (zdroj foto: Jaroslav Hudec)

Po podpisu darovací smlouvy si zástupci prohlédli prostory neonatologického oddělení. Jeho pracovníci se starají nejen o zdravé novorozence těsně po porodu, ale také o předčasně narozené s nízkou hmotností. Oddělení se 109 lůžky je samostatným subjektem v rámci Fakultní nemocnice Plzeň a úzce spolupracuje s Gynekologicko-porodnickou klinikou. Přijímá děti vyžadující péči z celé západočeské oblasti, zajišťuje výuku studentům Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni v českém i anglickém jazyce a pořádá pravidelné regionální semináře.

Zveřejněno: 9. 6. 2015, Pecuch Martin