Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Město Plzeň získalo prestižní Výroční cenu…

Město Plzeň získalo prestižní Výroční cenu Mosty 2014

Město Plzeň získalo ocenění za zajištění a provoz kyvadlové i nepravidelné bezbariérové dopravy pro plzeňské zdravotně postižené klienty Centra pobytových a terénních služeb ve Zbůchu. Výroční cenu Mosty 2014, kterou uděluje Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky, si převzalo minulý týden.

Město Plzeň získalo prestižní Výroční cenu Mosty 2014

Foto: Odbor sociálních služeb MMP

Smyslem je ocenit akt, projekt nebo osobnost, které významným způsobem zlepšují postavení osob se zdravotním postižením v České republice. „Jde o prestižní soutěž, cenu jsme získali na základě nominace Petra Štainigla, který je ředitelem uvedeného centra,“ řekla Alena Hynková, vedoucí Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně. Odbor projekt dopravy pro plzeňské zdravotně postižené inicioval, přepravu zajišťují Plzeňské městské dopravní podniky.

Město Plzeň bylo v první kategorii zaměřené na instituce veřejné správy nominováno spolu s Českými drahami, Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích, městem České Budějovice a Pardubickým krajem.

Zveřejněno: 23. 3. 2015, Pecuch Martin