Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Město otestuje prodloužení provozní doby ve…

Město otestuje prodloužení provozní doby ve vybraných školkách

Ilustrační foto

Město Plzeň otestuje od září do listopadu 2015  v jedenácti vybraných  mateřských školách prodloužení provozní doby. Na základě získaných výstupů poté uzpůsobí provozní dobu mateřinek. Zkušební prodloužený provoz, který bude každý pracovní den do 17 hodin, město vyjde na zhruba půl milionu korun.

Odbor školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně uspořádal v lednu dotazníkovou akci na všech mateřských školách, které město zřizuje. Nyní tak má přehled o zájmu rodičů o prodloužení provozní doby. „Celkem bylo vráceno 4725 dotazníků z 5349 rozdaných, což činí 88 procent. Nejvíce rodičů odevzdalo dotazníky v obvodech  Plzeň 2-Slovany  a Plzeň 1, shodně 92 procent, nejméně pak v Městském obvodě Plzeň  4, pouze 78 procent,“ uvedla Eva Herinková, náměstkyně primátora, jež má oblast školství ve své gesci. Z dotazníkového šetření podle jejích slov nepřímo vyplynul fakt, že většina rodičů se snaží trávit co nejvíce času s dítětem i během pracovního týdne a mateřskou školu využívá pouze na dobu nezbytně nutnou.

Výsledky dotazníků vyhodnotila pracovní skupina složená ze zástupců odboru a čtyř největších městských obvodů. Ta doporučila vyzkoušet model v měsících září až listopad na vytipovaných mateřských školách. Práci přesčas na těchto školkách bude v uvedené době vykonávat celkem 13 pedagogických pracovníků a 11 provozních zaměstnanců.

Zveřejněno: 30. 7. 2015, Pecuch Martin