Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Město obnoví altán v Luftově zahradě

Město obnoví altán v Luftově zahradě

Ilustrační foto (Luftova zahrada)

Správa veřejného statku města Plzně letos obnoví altán v Luftově zahradě v Doudlevcích, která je cenným příkladem zahradního umění z období první republiky v plzeňském regionu. Předpokládané náklady na altán jsou vyčísleny na 470 tisíc korun. Více než deseti procenty z celkové sumy se bude na obnově podílet Nadační fond Zelený poklad, který založilo město v roce 1996 na podporu projektů přispívajících k ochraně a tvorbě životního prostředí ve městě.

Zahrada, již Plzeň vlastní od roku 1991, prochází postupnou revitalizací, dosud bylo obnoveno mimo jiné oplocení, mlatové cesty, opraveny byly dva zahradní domky. Současně také správce opravil hráze a výpusti obou rybníků, které se na území nachází.

Zveřejněno: 6. 3. 2015, Pecuch Martin