Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Město chce dál podporovat rozšiřování…

Město chce dál podporovat rozšiřování kamerového systému

Plzeň chce dál podporovat rozšiřování kamerového systému, který si město buduje od roku 1997. V nejbližší etapě, již připravuje na rok 2016, posílí novými kamerami území prvního městského obvodu. Aktuálně sleduje dopravu i veřejný pořádek v západočeské metropoli 114 kamer a funguje zde 11 klientských pracovišť. Ty se nacházejí v místech služeben státní i městské policie a na dalších vybraných místech, například nejnovější klientské pracoviště vzniklo na jaře v areálu hasičů v Kaplířově ulici. Centrální středisko, kde jsou dostupné všechny kamery a kde pracuje městská policie spolu se státní policií, si dnes prohlédl primátor Martin Zrzavecký. „Je to věc, která pomáhá,“ zhodnotil systém, jehož vlastníkem i provozovatelem je město Plzeň.

Podle policie pomáhají záznamy z kamer, z nichž některé mají až 26násobný optický zoom, rozklíčovat mnohé události. Díky nim se daří získávat informace k případům dopravních nehod, přestupků, výtržnictví a podobně, systém totiž dokáže archivovat záznam po dobu 30 dnů.

Kamery jako součást městského systému jsou umístěny na křižovatkách, v sadovém okruhu, na objektech některých škol a školek, na hřbitovech a dalších místech na území města. „Nyní probíhá čtvrtá etapa rozšiřování, která znamená osazení kamer na městském obvodě Plzeň – 4, tam jich bylo letos osazeno nově pět, dvě budou ještě do konce roku a další dvě v příštím roce,“ uvedl Josef Brůha ze Správy veřejného statku města Plzně. Celkem má město vyprojektováno pět etap rozšiřování kamerového systému, vycházelo přitom z požadavků městské i státní policie, úřadů městských obvodů. Pátá etapa zahrnuje rozšíření systému v lokalitě městského obvodu Plzeň 1. Na realizaci systému spolupracuje Správa veřejného statku města Plzně, Správa informačních technologií města Plzně a Odbor bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně.

Text: Eva Barborková

Zveřejněno: 11. 11. 2015, Pecuch Martin