Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Masopustní veselí zažila v sobotu…

Masopustní veselí zažila v sobotu západočeská metropole

Masopust (foto: E. Kriegerová)

Fotografie: E. Kriegerová

Stovky lidí si nenechaly v sobotu 6. února ujít masopustní veselí v západočeské metropoli. Od Branky ve Smetanových sadech se masky vydaly přes náměstí Republiky k radnici, kde primátora Plzně Martina Zrzaveckého požádaly o symbolický klíč od města. „Rád vám klíč od města až do půlnoci půjčím, užijte si dnešní den, ať je Plzeň plná masek a strašidel,“ řekl primátor a předal maškarám dřevěný klíč.

Z náměstí se průvod vydal kolem hotelu Continental až k řece Radbuze. Na mostě U Jána zapálily masky strašáka Bakchuse, symbol zimy a všech loňských nešvarů, a hořící figuru shodily do řeky. Čelo průvodu se symbolicky pomodlilo, aby i letos zůstala Plzeň kulturním městem a aby se dařilo plzeňským fotbalistům.

Maškary došly až na nádvoří Plzeňského Prazdroje, kde v restauraci Na Spilce uspořádaly dětský maškarní bál. Večer se tu konala masopustní tancovačka. Masopust pro Plzeňany připravil lidový soubor Mladina již podvanácté.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 8. 2. 2016, Pecuch Martin