Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Markéta Irglová zahraje v Plzni

Markéta Irglová zahraje v Plzni

Markéta Irglová (zdroj foto: www.plzen2015.cz)

Jediný letošní koncert Markéty Irglové v České republice se uskuteční v Plzni. Na pozvání společnosti Plzeň 2015 a Aerofilms přijede zahraničními hudebními kritiky i Oscarem oceňovaná zpěvačka a skladatelka, aby představila nejen svou koncertní tvorbu, ale také irský animovaný film Píseň moře. Pro českou verzi tohoto filmu nazpívala titulní píseň.

„Společně s Aerofilms jsme se rozhodli pozvat Markétu Irglovou do Plzně, která se pro letošek s nadsázkou stala hlavním městem filmové animace především díky dvěma krásným výstavám inspirovaným osobností Jiřího Trnky. Kouzelný film Píseň moře svojí poetikou a výběrem tradiční animace Trnkovu tvorbu opravdu připomíná. Markéta navíc představí svůj sólový program, který se ke komorní atmosféře Domu hudby výborně hodí,“ přiblížil programový ředitel společnosti Plzeň 2015 Jiří Sulženko.

Kromě uvedení speciální filmové projekce uvidí a především uslyší návštěvníci Markétu Irglovou na sólovém koncertě v neděli 29. března od 20 hodin v Domě hudby. Poslední vstupenky v ceně 300 korun jsou ještě k dostání v předprodeji na portálu Plzeňská vstupenka.

Otevři si Plzeň 2015! v novém okně

Zveřejněno: 16. 3. 2015, Pecuch Martin