Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Mapový projekt Volby pomůže voliči zjistit,…

Mapový projekt Volby pomůže voliči zjistit, jaký je jeho volební okrsek

Do jakého volebního okrsku patří a na jaké adrese volební místnost sídlí, pomůže plzeňskému voliči zjistit projekt s názvem Volby na mapovém portálu města http://gis.plzen.eu/volby/. Stačí zadat adresu svého bydliště a aplikace vyhledá volební místnost pro konkrétní volební okrsek. K vyhledávání slouží záložka „Hledat“ v pravé části obrazovky. K dispozici je pro vyhledávání rovněž nápověda v PDF nebo animace.

K přečíslování volebních okrsků došlo letos v lednu podle státního základního registru územní identifikace, adres a nemovitostí (RUIAN). Čísla volebních okrsků začínají vždy od číslice 1 v rámci každého městského obvodu. Kompletní seznam volebních okrsků je zveřejněn na stránkách Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního (ČUZK).

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční ve dnech 23. - 24. května 2014.

Zveřejněno: 14. 5. 2014, Pecuch Martin