Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Malí i velcí se opět „Hodili do pohody“

Malí i velcí se opět „Hodili do pohody“

Fotografie: Odbor sociálních služeb MMP

Lety prověřená akce „Hodíme se do pohody, špacírujem kolem vody“ přilákala v neděli 18. září na ranč Šídlovák stovky malých i velkých turistů. Svědčí o tom evidence dětí na začátku trasy, kterých bylo zapsáno přes 800. „Nejen Plzeňané vnímají tento pochod pro rodiny s dětmi jako příležitost strávit společně pohodový den. Přidanou hodnotou akce je efektivní propagace plzeňských sociálních služeb - co stanoviště, to jedna organizace, která zábavnou formou představuje svoji činnost. Poutavý program je přitažlivý pro děti i dospělé a počasí v tomto případě, jak už prověřily předchozí ročníky, nehraje zásadní roli,“ uvedla Eva Herinková, náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí.

Na Šídlováku se letos vesele a pohádkově prezentovaly organizace Motýl, ProCit, Domus – Centrum pro rodinu, Centrum Cvrček, Diakonie Západ, Ponton, Salesiánské středisko mládeže Plzeň a Dobrovolnická Regionální Agentura DoRA. Nechybělo oblíbené stanoviště U úředního šimla v režii zaměstnanců Městského obvodu Plzeň 1, který byl partnerem akce.

„Nelze opomenout ani doprovodný program, na kterém se letos podílelo Divadlo Jitule a Dadule s Pohádkami pro neposlušné děti, Rádio Junior na cestách a diskotéka Stanislava Juríka, který zároveň celým dnem provázel. Každý malý účastník pochodu obdržel v cíli – tak, jak už se stalo dobrým zvykem – odměnu za vytrvalost a šikovnost, ale také Absolventskou vizitku,“ doplnila Karolína Vodičková, projektová manažerka Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně.

Již 7. ročník akce „Hodíme se do pohody, špacírujem kolem vody“ uspořádal magistrátní odbor sociálních služeb za finanční podpory Městského obvodu Plzeň 1 a ve spolupráci s neziskovými organizacemi. Tradiční pochod kolem plzeňských rybníků, který je zařazen do celostátního projektu Turistický deník, se uskutečnil pod záštitou rezortní náměstkyně Evy Herinkové a starosty Městského obvodu Plzeň 1 Miroslava Brabce, svojí účastí ho přišel na místo podpořit i místostarosta prvního obvodu Jiří Uhlík.

Zveřejněno: 19. 9. 2016, Pecuch Martin