Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Magistrátní budova v Koterovské ulici je po…

Magistrátní budova v Koterovské ulici je po rekonstrukci moderní a příjemnější

Magistrátní budova v Koterovské ulici je po rekonstrukci moderní a příjemnější

Foto budovy úřadu po rekonstrukci

Rozsáhlá rekonstrukce budovy v Koterovské ulici, kde sídlí Odbor registru vozidel a řidičů Magistrátu města Plzně, skončila letos na podzim. Oprava zahrnovala zateplení obvodového pláště budovy a střechy, výměnu oken, proměnou prochází i orientační systém v budově. Kvůli lepší přehlednosti a orientaci klientů byly v každém patře instalovány nové informační tabule. K dispozici je také pracovník na informacích. Celkové náklady na stavbu si vyžádaly necelých 11 milionů korun včetně DPH, podpora z Fondu soudržnosti činila 45 procent způsobilých výdajů.

Foto budovy úřadu před rekonstrukcí

„Jedním z významných témat ochrany a zlepšování kvality životního prostředí je snižování energetické náročnosti budov. Cílem opravy budovy v Koterovské ulici bylo nejen zajištění uživatelsky příjemného a moderního prostředí úřadu, ale také snížení energetické náročnosti budovy díky nižší spotřebě paliv,“ řekl náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík.

V další fázi rekonstrukce úřad plánuje zřídit nové učebny autoškoly včetně sociálního zařízení, zázemí pro učitele a šatnu pro motoristy. Z důvodu zvýšení bezpečnosti bude v objektu zřízena služebna Městské policie Plzeň.

Magistrát trvale usiluje o zlepšení pracovního a uživatelského prostředí pro občany i zaměstnance úřadu. Do budoucna má v plánu upravit parkoviště před budovou a zadní pozemek, v docházkové vzdálenosti od objektu byla již zřízena zkušební plocha pro žadatele o řidičské oprávnění. „Parkovací místa u budovy dříve vyhrazená pro autoškoly budou tak nově k dispozici občanům,“ uvedl Petr Triner, ředitel Úřadu správních agend Magistrátu města Plzně.

Foto budovy úřadu po rekonstrukci

Zveřejněno: 27. 11. 2015, Pecuch Martin