Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Magický kolotoč Le Manège Carré Sénart láká…

Magický kolotoč Le Manège Carré Sénart láká k návštěvě

Le Manège Carré Sénart

Další fotografie najdete na Le Manège Carré Sénart

„Manéž je zážitkem pro každého, kdo do jejího světa vstoupí,“ zve umělecký šéf společnosti Plzeň 2015 Petr Forman k návštěvě výtvarného kolotoče, který v těchto dnech stojí na náměstí Republiky. „Do města, jehož rodáci položili základ světovému loutkářství a animovanému filmu, se vrací toto umění ve své vrcholné podobě rozvinuté tvůrci z Evropy, kteří se dílem našich mistrů nechali inspirovat. Spojení technologie, fantazie, hravosti a imaginace je určitě důležitým impulsem pro každého mladého či staršího návštěvníka k jeho dalšímu rozvoji.

VizualizaceFantazijní svět ožívající díky návštěvníkům symbolizuje změny, které lidé v Plzni během příštího roku zažijí či sami vytvoří,“ vysvětluje Petr Forman, proč vybral francouzskou atrakci kombinující zábavu s tajuplným světem oživlých loutek a precizním technickým zpracováním.

Návštěvníkům se představuje ve spojení s projekcí na katedrálu sv. Bartoloměje, jejímž autorem je umělecká skupina 3dsense a výtvarník Josef Lepša. Projekce se promítá přímo na katedrálu každý den kromě pondělí po setmění, aby dotvořily atmosféru magického světa manéže.

Výtvarný kolotoč je v provozu každý den kromě pondělí, tedy od úterý do pátku od 14 do 20 hodin, o víkendech od 13 do 19 hodin. Jedna jízda trvá zhruba pět minut. Vstupenky v ceně 50 korun jsou k dostání přímo na místě.

Otevři si Plzeň 2015! v novém okně

Zveřejněno: 16. 9. 2014, Pecuch Martin