Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Loutky zvou na cestu Plzeňským krajem

Loutky zvou na cestu Plzeňským krajem

S loutkami může člověk prožít téměř cokoli. Třeba vydat se až tam, kam mu dovolí fantazie… Po celý červen zvou loutky z Muzea loutek a Divadla Alfa prostřednictvím výstavy ve Smetanových sadech na cestu Plzeňským krajem. Představují zajímavá místa, jako je například Rabštejn nad Střelou, Velhartice, Švihov, Mariánská Týnice nebo Konstantinovy lázně. Ve druhém díle cyklu  (první se věnoval ojedinělým místům Plzně) vystupují loutky novější, z 20. století.

Loutky zvou na cestu Plzeňským krajem

Nevšední projekt bude mít ještě třetí část v roce 2015, kdy belgické loutky podobným způsobem představí město Mons, které se stejně jako Plzeň v roce 2015 bude pyšnit titulem Evropské hlavní město kultury. Zároveň vyjde publikace, která shrne všechny tři díly cyklu a do provozu bude také uvedena geocachingová podoba projektu.

Fotografem je Jan Pohribný, který vystavuje a přednáší nejen v České Republice, ale i po celé Evropě. Výstava se koná při příležitosti jubilejního 30. ročníku festivalu Skupova Plzeň.

Zveřejněno: 5. 6. 2014, Pecuch Martin