Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Lochotínský amfiteátr čeká rekonstrukce

Lochotínský amfiteátr čeká rekonstrukce

Lochotínský amfiteátr

Zoologická a botanická zahrada města Plzně získala z Regionálního operačního programu Jihozápad 24 milionů korun na částečnou rekonstrukci Lochotínského amfiteátru, který má ve své správě. Předpokládané náklady jsou odhadnuty na 34,4 milionu korun a zahrnují opravu hlediště včetně osazení plastovými lavičkami pro spodní část s kapacitou 5 690 návštěvníků, schodišť, stavební úpravy objektů, odkud se bude ovládat velkoplošná obrazovka, výstavbu voliéry pro dravce nebo oplocení zrekonstruované části amfiteátru. Vybudována bude rovněž nová související infrastruktura.

Celková kapacita po rekonstrukci bude 16 694 návštěvníků. Vzhledem k přiznané dotaci budou pořádané akce po dobu pěti let omezeny na amatérské a začínající umělce.

Termín pro ukončení rekonstrukce je stanoven na 30. červen 2015 včetně zkolaudování stavby, kompletního profinancování a provedení účetního auditu.

Lochotínský amfiteátr

Zveřejněno: 13. 6. 2014, Pecuch Martin