Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Litevský velvyslanec a náměstek Zrzavecký…

Litevský velvyslanec a náměstek Zrzavecký diskutovali nejen o obchodních vztazích

Litevský velvyslanec a náměstek Zrzavecký diskutovali nejen o obchodních vztazích

Ekonomika, kultura a důležitost jejich vzájemného propojení při přípravě projektu evropské hlavní město kultury byly stěžejními tématy setkání litevského velvyslance Aurimase Taurantase s náměstkem primátora Martinem Zrzaveckým. Litevská metropole Vilnius získala titul evropské hlavní město kultury pro rok 2009. Společně tak mohli diskutovat o problémech při přípravách projektu, se kterými mají obě strany zkušenosti. Rozvoj nových průmyslových zón na Plzeňsku a možnost spolupráce mezi litevskými a českými podniky pak tvořily další část diskuze.

Aurimas Taurantas navštívil Plzeň u příležitosti vernisáže výstavy současného litevského umění s názvem Součást většího celku, která se ve středu 9. října uskuteční v kulturním prostoru Pap-rna. Zájemci si ji zde mohou prohlédnout denně až do 30. října. Výstava je organizována ve spolupráci Velvyslanectví Litevské republiky v ČR, společnosti Plzeň 2015 a centra současného umění Pap–rna.

Tak jako s litevským velvyslanectvím spolupracuje společnost Plzeň 2015 v rámci projektu Pilsen by-pass i s dalšími zahraničními zastoupeními států v České republice. Umožňuje tak navazovat kontakty s mezinárodními institucemi, které často svoji činnost směřují pouze do Prahy, k rozšíření kulturní nabídky v Plzni i šíření informací o projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. První akcí, která se v rámci této spolupráce uskutečnila, byla výstava bulharské grafiky v Techmánii na jaře tohoto roku.

Zveřejněno: 9. 10. 2013, Pecuch Martin