Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Lidé rozhodli o podpoře Hospicu svatého…

Lidé rozhodli o podpoře Hospicu svatého Lazara, od nadačního fondu získal 30 tisíc korun

Lidé rozhodli o podpoře Hospicu svatého Lazara

Plzeňané a lidé nakupující v prodejnách obchodního řetězce Tesco rozhodli o podpoře Hospicu svatého Lazara v Plzni, Nadační fond Tesco dnes za přítomnosti primátora města Plzně Martina Zrzaveckého předal občanskému sdružení šek na 30 tisíc korun. V programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ rozdělil nadační fond devadesáti neziskovým a příspěvkovým organizacím celkem 2,7 milionu korun. V Plzni lidé vybírali mezi hospicem, Centrem Hájek a Občanským sdružením ProCit. Právě Hospic svatého Lazara získal nejvíce hlasů, peníze použije na vzdělávání svých pracovníků, kteří pečují a zajišťují odbornou pomoc umírajícím lidem.

Lidé rozhodli o podpoře Hospicu svatého Lazara

„Chtěl bych poděkovat nadačnímu fondu, protože oblast sociálních služeb si zaslouží jakoukoli podporu, navíc jako společnost upozorňujete občany na činnost jednotlivých organizací, motivujete je a vlastně i tak trochu vychováváte,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký.

Lidé rozhodli o podpoře Hospicu svatého Lazara

Hospic svatého Lazara je od roku 1998 specializovaným zdravotnickým zařízením s 28 lůžky, které poskytuje komplexní péči o člověka v poslední etapě jeho života. Nabízí paliativní péči lidem v konečném stádiu nevyléčitelného onemocnění, podporuje také rodiny klientů, umožňuje lékařskou, zdravotní a ošetřovatelskou péči, fyzioterapii, sociální poradenství, psychoterapii i duchovní a pastorační péči. Cílem zařízení je dosažení nejlepší možné kvality života pacientů a zachování lidské důstojnosti v posledních dnech jejich života.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 22. 6. 2016, Pecuch Martin