Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Lidé mohou navrhnout využití BMX areálu na…

Lidé mohou navrhnout využití BMX areálu na Košutce

O dalším smysluplném využití a podobě 0,7 hektaru velkého BMX areálu na Košutce bude s veřejností diskutovat Správa veřejného statku města Plzně. Setkání se uskuteční ve čtvrtek 22. září v 17 hodin přímo u dané lokality, tedy na kopci „u korouhvičky“ ve stávajícím košuteckém Parku na přání.

Uzavřený areál BMX sousedí s Parkem na přání, před zhruba dvěma lety jej ale opustili sportovci a nyní město řeší, co s ním. „Jedná se o hodnotné území se vzrostlými stromy na okraji města, s návazností na blízký les, které by se za pomoci málo náročných a přírodě blízkých úprav mohlo stát lákavým místem pro místní obyvatele. Řešené území má rozmanitý terén. Dokážeme si představit, že se zde využití najde pro všechny věkové i zájmové skupiny. V území je naplánováno umístění workoutového prvku (venkovního fitness), ale to je v území jediná daná věc,“ uvedla Irena Tolarová ze Správy veřejného statku města Plzně.

Mapa

První plánovací setkání s veřejností se koná ve čtvrtek 22. září v 17 hodin, přítomni na něm budou odborníci z řad architektů. „Území si projdeme a budeme diskutovat ohledně jeho současného stavu. Během pěti zastávek chceme odpovědět na otázky: Čeho si v území nejvíce ceníte? Jaké cesty nejčastěji používáte? Co vám zde chybí?,“ přiblížila Irena Tolarová.

Od 18:30 hodin bude pokračovat plánování v budově bývalé školy na adrese Krašovská 30. „Začneme představením limitů území a podíváme se na inspirativní příklady z jiných míst.  Poté se pod vedením moderátorů z Centra pro komunitní práci zamyslíme nad budoucím využitím plochy. Pokud nestihnete procházku s architektkou, je možné dorazit až na samotné plánování v budově školy,“ doplnila Irena Tolarová.

Na základě námětů od občanů připraví architektka první návrh studie území a v listopadu 2016 bude opět představen občanům. V roce 2017 budou probíhat přípravné práce a v roce 2018 město předpokládá zahájení realizace nového parku. Pracovní název nového parku je Podzemník, ale pokud lidé na setkání vymyslí výstižnější název, správci ho použijí.

Obnovu parku připravuje Správa veřejného statku města Plzně ve spolupráci s Městským obvodem Plzeň 1 a Centrem pro komunitní práci západní Čechy. Další informace budou průběžně zveřejňovány na www.svsmp.cz nebo na www.cpkp-zc.cz.

Zveřejněno: 21. 9. 2016, Pecuch Martin