Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Letošní ročník Divadelního léta zhlédlo…

Letošní ročník Divadelního léta zhlédlo nejvíce diváků v sedmileté historii festivalu

Premiérová inscenace Lhář s Romanem Zachem v hlavní roli, reprízy loňské komedie Tři mušketýři a taneční představení Korekce v úvodu festivalu přilákaly na plzeňské náměstí od 19. června do včerejšího večera na osm tisíc diváků, což je nejvíc za sedm let trvání tohoto plzeňského divadelního festivalu.

Divadelní léto pod plzeňským nebem

Zdroj foto: Divadelní léto pod plzeňským nebem

Festival Divadelní léto pod plzeňským nebem, který v červnu a červenci oživil střed Plzně, si pro sedmý ročník připravil premiéru komedie Carla Goldoniho Lhář s Romanem Zachem v hlavní roli. Premiéra se odehrála 29. června, dalších sedm představení se hrálo až do 11. července.

„Počasí nám letos úplně nakloněné nebylo, ale chci poděkovat divákům, že se nezalekli a přišli i v dešti, a hercům, že zvládli své role i v ne zcela ideálním prostředí. Zrušit jsme nakonec byli nuceni pouze jedno představení kvůli silné průtrži mračen,“ říká ředitelka Divadelního léta Marcela Mašínová.

V pondělí 14. července se pak na scénu na náměstí vrátila loňská úspěšná inscenace Tři mušketýři v režii uměleckého šéfa Divadelního léta Viléma Dubničky, ve které excelovali mimo jiné Jan Přeučil jako kardinál Richelieu nebo Kristýna Leichtová v roli Mylady.  Tato inscenace byla v sobotu 19. července živě přenášena do osmi kin v České republice, další čtyři ji uvedou ze záznamu.

Divadelní léto pod plzeňským nebem

„Zájem o letošní přímý přenos Tří mušketýrů ukázal, že jde o dobrý způsob, jak mimoplzeňským divákům zprostředkovat nejen představení, ale i celkovou atmosféru divadla pod širým nebem a zároveň představit Plzeň. Proto plánujeme v přímých přenosech pokračovat, takže příští rok se diváci v kinech mimo Plzeň mohou těšit na Lháře,“ sděluje Vilém Dubnička.

Divadelní léto pod plzeňským nebem

Naprostá většina představení v letošním roce byla vyprodaná a organizátoři dokonce přistavovali před zahájením festivalu část hlediště, aby vznikla další místa. O úspěchu letošního ročníku svědčí i to, že se prakticky hned po skončení inscenace Lhář začali diváci ptát po vstupenkách na příští rok.

Zveřejněno: 21. 7. 2014, Kriegerová Eva