Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Ladislava Sutnara připomene sklokeramická…

Ladislava Sutnara připomene sklokeramická plastika Build the Town

Ilustrační obrázekSklokeramická plastika Build the Town čítající 14 dílů inspirovaných známou stavebnicí Postav město od významného designéra Ladislava Sutnara bude odhalena v areálu Západočeské univerzity v Plzni na Borských polích. Dílo, jež zhotovil sochař Luděk Míšek podle zadání Josefa Mištery, děkana Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, se skládá z jedenácti kostek, dvou střech a jednoho komína.

Výška plastiky dosahuje tři a půl metru, šířka lehce přes dva metry, délka je variabilní. Před fakultou bude socha představující památník Ladislava Sutnara odhalena ve středu 16. září ve 14 hodin.

S nápadem zvětšit bloky stavebnice do podoby sochy či venkovní instalace přišel už před několika lety Sutnarův syn Radoslav, jeho myšlenka je nyní díky projektu Návrat Ladislava Sutnara realizována.

Zvětšená stavebnice však není jen sochou či statickým pomníkem, poslouží k posezení i odpočinku. Dílo tak pomyslně uzavírá cyklus věnovaný Ladislavu Sutnarovi v Plzni, projekt, kterým se stejnojmenná fakulta a společnost Plzeň 2015 zasadily o navrácení myšlenek a děl významné osobnosti světového designu do rodné Plzně.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 9. 9. 2015, Pecuch Martin