Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Kvůli opravě mostu Generála Pattona začnou…

Kvůli opravě mostu Generála Pattona začnou první omezení městské hromadné dopravy

Výhled na most Generála Pattona

Kvůli stavebním pracím na tramvajové trati na mostě Generála Pattona bude 9. dubna 2017 od 18 hodin do ukončení denního provozu (přibližně půl hodiny po půlnoci) výluka tramvajové dopravy na lince 1 a 4. Jde o první dopravní omezení při rozsáhlé rekonstrukci mostu, jež má být kompletně dokončena do června 2019.

Tramvaje linky 1 budou jezdit pouze v úseku Slovany – Hlavní pošta a zpět (s otočením přes sady Pětatřicátníků).

Tramvaje linky 4 budou jezdit pouze v úseku Bory – Sady Pětatřicátníků a zpět (s otočením přes Palackého ulici).

Náhradní autobusová doprava 1A zajistí v uvedeném období dopravu v úseku Bolevec – Sady Pětatřicátníků a zpět (s otočením přes náměstí Republiky). Náhradní autobusová doprava 4A zajistí v uvedeném období dopravu v úseku Košutka – Sady Pětatřicátníků a zpět (s otočením přes náměstí Republiky).

Zastávky tramvají linky 1 po dobu výluky

Po své trase ze Slovan:

• Hlavní pošta (tramvajová zastávka linky č. 1 směr Bolevec) – přestup na autobus 1A do Bolevce
  • Sady Pětatřicátníků (tramvajová zastávka linky č. 1 směr Slovany) – přestup z autobusu 1A od Bolevce
  • náměstí Republiky (tramvajová zastávka linky č. 1 směr Slovany)
  • dále zpět po své trase na Slovany

Zastávky autobusů náhradní autobusové dopravy 1A po dobu výluky – směr Sady Pětatřicátníků:

• Bolevec (autobusová zastávka v obratišti)
  • Okounová (autobusová zastávka)
  • Bolevecká náves (autobusová zastávka)
  • Majakovského (autobusová zastávka)
  • U Gery (autobusová zastávka)
  • Lékařská fakulta (autobusová zastávka)
  • Sady Pětatřicátníků (tramvajová zastávka) – přestup na linku č. 1 na Slovany

Zastávky autobusů náhradní autobusové dopravy 1A po dobu výluky – směr Bolevec:

• Hlavní pošta (tramvajová zastávka linky č. 1 směr Bolevec) – přestup od linky č. 1 od Slovan
  • Rondel (autobusová zastávka)
  • Lékařská fakulta (autobusová zastávka)
  • U Gery (autobusová zastávka)
  • Majakovského (autobusová zastávka)
  • Bolevecká náves (autobusová zastávka)
  • Okounová (autobusová zastávka)
  • Bolevec (autobusová zastávka v obratišti)

Zastávky tramvají linky 4 po dobu výluky

Po své trase z Bor:

• Sady Pětatřicátníků (tramvajová zastávka linky č. 4 směr Košutka) – přestup na autobus 4A na Košutku v zastávce Hlavní pošta
  • U Synagogy (běžně nevyužívaná tramvajová v Palackého ulici) – přestup z autobusu 4A od Košutky
  • dále zpět po své trase na Bory

Zastávky autobusů náhradní autobusové dopravy 4A po dobu výluky – směr Sady Pětatřicátníků:

• Košutka (autobusová zastávka ČSAD)
  • Plzeňka (provizorní autobusová zastávka na úrovni objektu Gerská 25)
  • Severka (autobusová zastávka)
  • Sokolovská (autobusová zastávka)
  • U Družby (provizorní autobusová zastávka pod křižovatkou s alejí Svobody)
  • Zoologická zahrada (tramvajová zastávka)
  • Rondel (autobusová zastávka)
  • Sady Pětatřicátníků (tramvajová zastávka) – přestup na linku č. 4 na Bory v zastávce U Synagogy

Zastávky autobusů náhradní autobusové dopravy 4A po dobu výluky – směr Košutka:

• Hlavní pošta (tramvajová zastávka linky č. 1 směr Bolevec) – přestup od linky č. 4 od Bor
  • Rondel (autobusová zastávka)
  • Zoologická zahrada (provizorní autobusová zastávka u kraje komunikace)
  • Boženy Němcové (provizorní autobusová zastávka na úrovni tramvajové zastávky)
  • Sokolovská (autobusová zastávka)
  • Severka (autobusová zastávka ČSAD)
  • Košutka (autobusová zastávka ČSAD)

Další omezení tramvajové dopravy čeká na cestující 10. dubna  2017, kdy od ranní výpravy (od 4:05) do ukončení stavebních prací bude jednokolejný provoz linek 1 a 4.

V zastávkách Sady Pětatřicátníků bude dlouhodobě odkloněna linka 2 ve směru na Světovar přes Palackého ulici. Linka  2 tedy nebude zajíždět do zastávky Sady Pětatřicátníků, místo ní bude  zastavovat  U Synagogy v Palackého ulici.

Práce na rozsáhlé rekonstrukci mostu generála Pattona začaly 8. března 2017. Výstavba se uskuteční ve dvou základních etapách, v každé bude opravena jedna nosná konstrukce. Ukončení 1. fáze je plánováno do 11. prosince 2017, celý most má být kompletně opraven do června 2019.

Další informace najdete v sekci Rekonstrukce mostu Generála Pattona.

Zveřejněno: 31. 3. 2017, Pecuch Martin