Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Kulturní projekt Plzně dělá na Brusel…

Kulturní projekt Plzně dělá na Brusel špičkový dojem, řekl šéf výboru Michel Magnier

Projekt Plzně dělá na Brusel špičkový dojem, řekl šéf výboru Michel Magnier

Další pozitivní ohlasy na projekt Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 zaznamenalo v tomto týdnu vedení města. Kladné hodnocení zaznělo při čtvrteční návštěvě Michela Magniera, který je ředitelem úřadu Evropského hlavního města kultury Bruxelles a ředitelem Výboru kultury a kreativity generálního ředitelství pro vzdělávání a kulturu Evropské komise. Na plzeňské radnici jej přijal primátor Martin Zrzavecký, setkání se zúčastnili i náměstek Martin Baxa a ředitel společnosti Plzeň 2015 Jiří Suchánek.

„Mým důvodem je nejen turistická návštěva Plzně, ale jsem tu i proto, abych potvrdil ten špičkový dojem, který zatím Plzeň 2015 dělá na Brusel. Skutečně se to tak sešlo, že máme letos dvě excelentní Evropská hlavní města kultury, a to je Plzeň i belgický Mons,“ řekl vedení města Michel Magnier. Podle jeho slov je pro Evropskou unii program evropských měst velmi důležitý, protože ji přibližuje k občanům. „To je zásadní a nás velmi těší, že se to tak podařilo,“ doplnil Michel Magnier.

„Jsme spokojeni, že se realizace projektu daří, ale zároveň cítíme závazek vůči dalším létům,“ reagoval primátor Martin Zrzavecký. Za jeden z velmi povedených projektů označil DEPO2015, který si zaslouží udržitelnost. „Nyní vedeme na politické úrovni diskuzi, v jakém rozsahu projekt DEPO2015 poběží dál, chceme, aby to bylo minimálně na úrovni roku 2015,“ doplnil primátor.

Podle Michela  Magniera je kulturu možné dělat dvěma způsoby. Jedním je zaměření na tradiční a stávající hodnotu, druhý se zaměřuje na budoucnost, na kreativní průmysly, digitalizace, inovace. „To je přesně to, co s velkým potěšením vidím v DEPO2015, myslím, že máte program velmi hezky vyrovnaný,“ doplnil.

Text: Eva Barborková

Zveřejněno: 6. 11. 2015, Pecuch Martin