Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Konference na téma bezpilotní létání zaujala…

Konference na téma bezpilotní létání zaujala přes 120 odborníků

Fotografie: Správa informačních technologií města Plzně

Zvýšit informovanost v komunitě lidí, kteří se zabývají drony, sdílet nové poznatky a nabídnout prostor pro otázky a diskuzi bylo úkolem konference na téma bezpilotní létání, jež se uskutečnila v pátek 24. února v Plzni. V plzeňském areálu DEPO2015 ji společně uspořádaly Aliance pro bezpilotní letecký průmysl a Asociace profesionálních provozovatelů bezpilotních letadel.

„Akce se zúčastnilo více než 120 účastníků z celé České republiky, vesměs držitelů oprávnění k provozování leteckých prací. Zazněly zajímavé přednášky uznávaných odborníků, prezentoval například Petr Lněnička ze společnosti Vertical Images, firma Galaxy představila svůj záchranný balistický systém GBS  a slova se ujal také Viktor Nath z Úřadu pro civilní letectví, “ řekl k programu konference Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně.

Prezentaci měli připravenou také zaměstnanci Správy informačních technologií města Plzně. Zmínili projekt DRONET – nové centrum na podporu kybernetického průmyslu, zástupce Západočeské univerzity v Plzni pak hovořil o unikátním výukovém programu zaměřeném na drony, jehož vznik iniciovalo město a na kterém se podílejí všechny technické fakulty univerzity.

Fotografie: Správa informačních technologií města Plzně

Podle reakcí zúčastněných šlo o velmi přínosnou akci. To potvrdil i Viktor Nath, vedoucí Odboru standardizace a regulace Úřadu pro civilní letectví. „Když jsme dostali pozvání na konferenci, neváhali jsme jej přijmout, je to skvělá iniciativa. Důležitost takových akcí je opravdu vysoká, je skvělé vidět, že je zde tolik lidí, kteří mají zájem o informace,“ uvedl.

„Je to vlastně první setkání, kde se potkala většina odborníků, provozovatelů bezpilotních letadel. Zaznělo zde mnoho otázek, které běžně máme, obecně se špatně řeší a získat k nim informace bývá často komplikované. Tady nám byly podané v kostce. Velmi kladně hodnotím také fakt, že si můžeme předat zkušenosti a poučit se tak z chyb ostatních. Chtěl bych městu Plzeň poděkovat za podporu při uspořádání této akce,“ řekl Petr Lněnička ze společnosti Vertical Images.

Protože akce měla pozitivní ohlas a účastníci projevili zájem o další podobný seminář, organizátoři počítají do budoucna s opakováním.

Text: V. Cholinská (Správa informačních technologií města Plzně)

Zveřejněno: 27. 2. 2017, Pecuch Martin