Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Komiksová výstava mapuje dějiny…

Komiksová výstava mapuje dějiny vědeckotechnických pokroků lidstva

Nová výstava s tematikou čtvrté průmyslové revoluce je od pondělí k vidění v mázhauzu plzeňské radnice u příležitosti letošních oslav 25 let Západočeské univerzity v Plzni. Panely připravené formou komiksu korespondují s mottem oslav „Jste připraveni na čtvrtou průmyslovou revoluci? My ano.“

Sérii téměř třiceti komiksových posterů mapující dějiny lidstva z hlediska vědeckotechnických pokroků vytvořili studenti ateliéru Mediální a didaktické ilustrace Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Vtipně ztvárnili například vynález pluhu, kola, knihtisku, telegrafu, penicilinu, také ovládnutí atomu, nanotechnologie, 3D tisk a vize budoucnosti. Návštěvníci se dočtou také o objevu elektřiny, tovární a strojové výrobě nebo o automobilu se spalovacím motorem. Expozice v mázhauzu potrvá do 15. července.

Druhá výstava v rámci univerzitních oslav se otevře 4. července před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje. 21 venkovních panelů představí historii i současný život zdejší univerzity. K vidění bude ve Smetanových sadech do 29. července.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 28. 6. 2016, Pecuch Martin