Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Knihy z celé Evropy zprostředkuje projekt…

Knihy z celé Evropy zprostředkuje projekt Meeting Literature

Ilustrační obrázek

Zdroj obrázku: www.facebook.com/MeetingLiterature

Knihy z různých míst Evropy v původním jazyce a českém překladu budou moci zájemci najít od 10. prosince v rámci společného projektu Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje a společnosti Plzeň 2015 v jedenácti kavárnách a kulturních místech v Plzni. Do sbírky se zakoupením 550 nových knih zapojilo na 13 kulturních institucí z celé Evropy. Klasická i současná poezie a próza nebo komiksy pro mladé nabídnou organizátoři ve dvanácti jazycích. Stejný počet kulturních akcí připravují na příští rok.

Projekt s názvem Meeting Literature vznikl u příležitosti získaného titulu Evropské hlavní město kultury 2015 a jeho cílem je poskytnout Plzeňanům i návštěvníkům města zahraniční literární bohatství a rozmanitost evropského psaní. Zahájení se uskuteční v úterý 9. prosince od 17 hodin v Galerii Evropského domu na náměstí Republiky 12.

Otevři si Plzeň 2015! v novém okně

Zveřejněno: 3. 12. 2014, Pecuch Martin