Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Kniha představuje Plzeň jako klenot mezi…

Kniha představuje Plzeň jako klenot mezi českými městy

Fotografická publikace, výstava ve Smetanových sadech i nástěnný kalendář na rok 2015 představují Plzeň jako klenot mezi českými městy. Celkem 152 fotografií Libora Sváčka zachycuje plzeňská zákoutí, panoramatické snímky, neobvyklé letecké záběry či pohledy do interiérů městských památek. Obrazovou část knihy uvádí motto Jiřího Suchého, doprovodné texty přeložené do sedmi jazyků napsal David Růžička. Knihu vydalo krátce před Vánocemi Vydavatelství MCU za podpory města Plzně. Zájemci si ji mohou zakoupit v turistickém informačním centru na náměstí Republiky.

Vydání knihy doprovází výstava velkoformátových snímků s názvem Plzeň objektivem Libora Sváčka. Ta dokládá proměnu západočeské metropole a ukazuje místa, která lze neustále objevovat. Ve Smetanových sadech bude k vidění až do 15. února, záštitu nad ní převzal náměstek primátora Martin Baxa.

Zveřejněno: 30. 12. 2014, Pecuch Martin