Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Klub Vzducholoď sídlí na nové adrese, vyšel…

Klub Vzducholoď sídlí na nové adrese, vyšel tak vstříc svým klientům

V nových prostorách funguje od začátku února Nízkoprahový klub Vzducholoď. Ze sídla salesiánského střediska v Lobzích se přestěhoval do Sladkovského ulice na Slovanech. Vyšel tak vstříc svým klientům, mladým lidem, kteří do Lobez dojížděli především ze Slovan a Petrohradu. Nové zařízení je sice o trochu menší, ale nabízí lepší zázemí a služby. Rozšířena je i otevírací doba, klub je nyní k dispozici každý pracovní den. Slavnostního otevření se za město Plzeň zúčastnila náměstkyně primátora Eva Herinková a zaměstnanci odboru sociálních služeb magistrátu, který zařízení dlouhodobě podporuje.

„Chtěla bych poděkovat za to, že jste se nebáli vyjít za svými klienty, že jste se přestěhovali do místa, kde máte největší základnu. Tím, že budete klientům blíž, věřím, že tyto prostory budou za chvíli malé, že vás bude navštěvovat stále více mladých lidí. Přeji vám, aby se vám tu dobře pracovalo a dařilo, abyste za sebou viděli výsledky své práce s mládeží,“ popřála centru náměstkyně Herinková.

Na činnosti klubu se podílejí tři stálí pracovníci, vypomáhají i dobrovolníci a praktikanti. Denně ho navštěvuje kolem 25 klientů. Ti do centra přijdou řešit své problémy, kvalitně strávit volný čas nebo se pobavit. K dispozici mají například stolní fotbal, kulečník či posilovna, ta je podle vedoucího klubu Jakuba Havlíčka velkým lákadlem. Kromě toho připravují zaměstnanci různé besedy, turnaje a workshopy. „Ten nejbližší se uskuteční 25. února, bude to workshop pro chlapy, samozřejmě o chlapských věcech,“ uvedla Renáta Demeterová.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 18. 2. 2016, Pecuch Martin