Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Karolina Gudasová, držitelka Ceny Thálie,…

Karolina Gudasová, držitelka Ceny Thálie, navštívila plzeňskou radnici

Nejmladší držitelka Ceny Thálie, Karolina Gudasová, navštívila plzeňskou radnici. U příležitosti získání významného ocenění jí poděkovali primátor města Martin Zrzavecký a první náměstek Martin Baxa. Třiadvacetiletá herečka a zpěvačka získala před několika dny Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon v kategorii opereta, muzikál a ostatní hudebnědramatické žánry. Nominována byla za roli Wendly Bergmanové v muzikálu Probuzení jara, které mělo premiéru na konci března loňského roku v Divadle Josefa Kajetána Tyla.

Při společném setkání se hovořilo nejen o získané ceně, ale také o Karolininých rolích a začátcích její kariéry. „Nebavilo mě číst k maturitě všechny knihy, tak jsem šla do Semaforu podívat se na Kytici. Bylo tam napsáno, že zrovna zítra je konkurz do divadla, tak jsem to zkusila a začala vlastně pořádně zpívat,“ řekla herečka, která se také věnuje produkci vlastní tvorby, je autorkou hudby i textů a za další výzvu považuje moderování různých akcí. Karolina přiznala, že v dětství začínala s krasobruslením, později hrála na piano. Protože je dcerou významného hokejisty, často se v dětství stěhovala. „Nevadilo mi to, měla jsem každý rok nový pokojíček, to bylo fajn,“ dodala s úsměvem.

Prestižní ocenění Herecké asociace získala Karolina Gudasová ke konci března, porota se shodla na tom, že patří k nejtalentovanějším herečkám nastupující muzikálové generace. V emotivně silné inscenaci Probuzení jara, v muzikálu „s mladými a pro mladé“, hraje naivní Wendlu s odzbrojující hereckou čistotou, zároveň však zcela brilantně, přesvědčivě a uvěřitelně. Sama herečka k roli Wendly uvedla: „Wendla se velmi liší od rolí, které jsem doposud hrála. Wendla řeší problém dospívání, vnitřní rozpor mezí tím, co jí říkají rodiče a okolí, a tím, co cítí a prožívá. Naráží na obrovské puritánství své matky, která by jí měla být nejblíž, ale opak je pravdou. Bylo pro mne výzvou zhostit se této náročné psychologické postavy.“

Na plzeňskou radnici Karolinu doprovodili ředitel Divadla Josefa Kajetána Tyla Martin Otava a umělecký šéf muzikálu a operety Roman Meluzín. Diváci mladou a energickou herečku mohou na plzeňské scéně vidět v muzikálech Kočky, Hello, Dolly!, Děj se co děj nebo dříve zmiňované Probuzení jara.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 7. 4. 2016, Pecuch Martin