Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Kanadský velvyslanec navrhl dlouhodobou…

Kanadský velvyslanec navrhl dlouhodobou spolupráci mezi oběma zeměmi

„Kanada má velký zájem na rozšíření hospodářské, obchodní a investiční spolupráce s Českou republikou. Nejen s Prahou, ale i s regiony v krajích, což je důvod mé cesty do Plzně. Jsme přesvědčeni, že je zde řada možností, jak posílit oboustranné investice a obchod,“ řekl při dnešním jednání s primátorem města Martinem Zrzaveckým a prvním náměstkem Martinem Baxou velvyslanec Kanady v České republice J. E. Otto Jelinek. Právě Plzeň je pro kanadské firmy velmi důležitá a představuje pro ně významné město se specifickými možnostmi.

Vznikající spolupráci by měla podpořit také Komplexní hospodářská a obchodní dohoda uzavřená mezi Kanadou a Evropskou unií, vstoupit v platnost by měla během následujících dvanácti měsíců. Velvyslanec při jednání přiblížil záměr uspořádat v září v krajské metropoli seminář, který by měl vysvětlit výhody výše zmíněné dohody a způsoby uplatnění benefitů při rozvoji hospodářských a investičních styků. Připravované setkání by mělo být také počátkem dlouhodobě se rozvíjející spolupráce mezi kanadskými a plzeňskými firmami v oblasti průmyslu, obchodu a inovací či výměnou zkušeností z dalších významných oblastí.

„Vaše nabídka je velmi zajímavá a pro nás nedocenitelná, rádi s Kanadou budeme spolupracovat. Důvodem je především to, že chceme Plzeň prezentovat jako město mnoha příležitostí s obrovským potenciálem. Současně ho chceme zviditelňovat a posouvat dál,“ ocenil primátor města Martin Zrzavecký.

V závěru setkání si velvyslanec prohlédl budovu plzeňské radnice a zajímal se o stěžejní události z její historie.

Zveřejněno: 17. 6. 2015, Pecuch Martin