Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Kampaň Šprechtíme podporuje výuku německého…

Kampaň Šprechtíme podporuje výuku německého jazyka

Plakát kampaně Šprechtíme.

Podpora výuky němčiny je hlavním cílem německo-rakouské kampaně „Šprechtíme“. V úterý 21. května se tento projekt představí na náměstí Republiky v Plzni. Od 9 do 12 hodin bude připraveno mimo jiné vystoupení rockové skupiny Die Fotos z Hamburku a jazyková animace v režii Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem. Od 16 do 18 hodin se mohou zájemci zúčastnit prohlídky města připravené Tandemem a od 17 hodin si poslechnout kapelu Hawelka ze Stuttgartu. Na kampani se podílejí ambasády Německa a Rakouska, Goethe-Institut, Centrála pro německé školství v zahraničí, Rakouské kulturní fórum v Praze, Österreich Institut Brno, Obchodní oddělení Rakouského velvyslanectví v Praze a Česko-německá obchodní a průmyslová komora.

Akci poskytla záštitu radní pro oblast školství Irena Rottová.

Zveřejněno: 13. 5. 2013, Mařanová Helena