Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Kampaň s názvem „Řešení existuje…“ poukazuje…

Kampaň s názvem „Řešení existuje…“ poukazuje na problematiku bezdomovectví

Kampaň s názvem „Řešení existuje…“ poukazuje na problematiku bezdomovectví

Počet bezdomovců se v Plzni zvyšuje. Zatímco před pěti lety žilo na území prokazatelně 172 lidí bez domova, před třemi lety jich bylo 189 a letos v únoru už 241. Podle odhadů může být ale jejich aktuální počet až 400. Všechna velká česká města se tímto tématem zabývají a hledají nástroje, jak danou situaci řešit, Plzeň nevyjímaje. Problematice lidí bez domova se věnuje systematicky a dlouhodobě.

„Máme vypracovaný akční plán nejen proto, že se bezdomovci stávají koloritem daných lokalit, ale zejména proto, že o kvalitě společnosti nejlépe vypovídá to, jak se stará a jak zachází se svými nejslabšími,“ říká Alena Hynková z odboru sociálních služeb plzeňského magistrátu.

Cíleně na dobu adventu připravilo město kampaň s názvem „Řešení existuje…“.  V podobě velkoplošných plakátů na 40 zastávkách městské veřejné dopravy v Plzni začne 1. prosince a potrvá do konce roku. „Naším záměrem je objektivně informovat veřejnost o tom, jak se město Plzeň problému bezdomovectví intenzivně věnuje, že má dostatečně kvalitní síť služeb pro lidi bez domova a že když člověk z ulice skutečně chce svůj život změnit, tak má možnost,“ uvádí Eva Herinková, náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí.

Autorem unikátních fotografií je Jaroslav Hausner, člen Unie výtvarných umělců, společně s Vladimírem Křivkou. „Plakáty mají obrovskou výpovědní hodnotu, ukazují realitu v nezkreslené syrovosti. Bohužel, i tento svět patří do naší společnosti a je třeba mu věnovat stejnou pozornost jako zdravotně postiženým, slabým, týraným nebo opuštěným. Osobně jsem byla nadšená z toho, že se někomu podařilo zachytit bezdomovce bez patetičnosti a stylizované lítosti. Jen s realistickou snahou ukázat plzeňské veřejnosti kontrast, na jedné straně člověk bez pomoci a na té druhé člověk v záchranné síti,“ dodává Alena Hynková, vedoucí odboru.

Jaroslav Hausner je zároveň autorem výsledné podoby všech plakátů.

Zveřejněno: 28. 11. 2014, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Blik Blik
22. 3. 2024 - 23. 3. 2024
Blik Blik
Hudební ceny Žebřík
5. 4. 2024 - 5. 4. 2024
Hudební ceny Žebřík
Smetanovské dny
7. 3. 2024 - 11. 4. 2024
Smetanovské dny
Treffpunkt
25. 4. 2024 - 27. 4. 2024
Treffpunkt
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni