Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Kam v Plzni vyrazit o prvním únorovém víkendu

Kam v Plzni vyrazit o prvním únorovém víkendu

Zasněžené Šafaříkovy sady

Foto: Miroslav Chaloupka

Minimálně děti mají tento víkend o jeden den delší díky pololetním prázdninám. Využijte příležitost a zlevněné únorové vstupné a vydejte se společně do plzeňské Techmanie. Dětem se určitě bude líbit i v Muzeu loutek nebo na procházce zasněženou zoologickou zahradou. Pokud se vás prázdniny už netýkají a zimních radovánek jste si užili do sytosti, můžete se o víkendu vypravit na cestovatelský festival Letem světem nebo na výstavu Zmizelá Plzeň.

• Cestovatelský festival Letem světem

Procestovat Tibet, Jižní Ameriku nebo Afriku, podívat se do Indonésie, Norska nebo Nepálu nebo si prohlédnout fotografie ze Srí Lanky, Kyrgyzstánu či Jihoafrické republiky. To vše můžete během dvou dnů zažít díky cestovatelskému festivalu Letem světem, který se o víkendu uskuteční v areálu Středního odborného učiliště elektrotechnického ve Skvrňanech nedaleko atletického stadionu (Vejprnická 56, zastávka tramvaje č. 2 Internáty). V sobotu i v neděli vás čekají zajímavé přednášky, výstavy fotografií a suvenýrů z cest i celá řada hudebních a tanečních vystoupení a zajímavých workshopů s cestovatelskou tematikou. Podrobný program festivalu najdete zde.

• Poslední příležitost prohlédnout si výstavu Zmizelá Plzeň

Hojně navštěvovaná výstava Zmizelá Plzeň ukazuje západočeskou metropoli takovou, jaká kdysi bývala, ale dnes už ji neuvidíte. Naposledy můžete expozici navštívit tento víkend ve výstavní síni „13“ Západočeské galerie v Pražské ulici. Uvidíte, jak Plzeň vypadala před tím, než v 60. letech musela stavbě nových silnic a novodobým architektonickým plánům ustoupit celá řada zajímavých budov v širším historickém centru. Na dobových fotografiích a historických obrazech si můžete prohlédnout například dnes již zaniklá kasárna 35. pěšího pluku a desítky již neexistujících bytových domů nedaleko náměstí Republiky. Otevřeno je každý den kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

• Využijte zlevněnou únorovou vstupenku do Techmanie

Děti už mají ve škole za sebou první pololetí. Pokud hledáte odměnu za vysvědčení nebo přemýšlíte, jak strávit prázdniny, vezměte je do Techmanie. Plzeňské science centrum si pro vás připravilo lákavou únorovou nabídku. Za snížené vstupné v hodnotě 150 korun se podíváte nejen do všech expozic, ale zároveň na projekce v 3D kině a 3D Planetáriu. Obvykle byste za promítání platili zvlášť. Určitě nezapomeňte vyzkoušet novou sportovně-matematickou expozici Mathatlon a nové exponáty v Edutoriu. Otevřeno je ve všední den od 8:30 do 17 hodin, v sobotu od 10 do 19 hodin a v neděli a o pololetních prázdninách, tedy tento pátek, od 10 do 18 hodin.

• Západočeské muzeum má o víkendu z důvodu natáčení zavřeno

Impozantní secesní interiéry hlavní budovy Západočeského muzea zaujaly americkou produkci seriálu Génius o Albertu Einsteinovi natolik, že se zde o víkendu bude natáčet jedna z epizod. Z tohoto důvodu jsou po celý víkend všechny expozice návštěvníkům uzavřeny. Seriál by měl v příštím roce vysílat kanál National Geographic. Samotné muzeum, kde v současné době probíhá například výstava Fenomén Merkur věnující se legendární stavebnici, můžete navštívit třeba hned příští víkend.

• Škola čepování piva v Plzeňském Prazdroji

Kvalita piva je samozřejmě závislá na jeho výrobě, nicméně neméně důležité je umět i pivo dobře natočit. Pokud nevíte, jak na to, přihlaste se do Školy čepování piva Plzeňského Prazdroje. Další lekce se koná již tento pátek od 17 hodin. Během tříhodinového kurzu se naučíte čepovat takzvaně na hladinku, čochtana, šnit i mlíko. Dojde samozřejmě i na ochutnávku světoznámého ležáku, podávat se bude guláš. Domů si pak odnesete nejen zajímavé zkušenosti, ale také půllitr se svým jménem. Součástí akce je hodinová prohlídka pivovaru. Můžete vyrazit i do Pivovarského muzea a historického podzemí. Více informací a rezervace zde.

Text: Helena Prokopová

Zveřejněno: 3. 2. 2017, Pecuch Martin