Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Kam se v Plzni vydat o víkendu?

Kam se v Plzni vydat o víkendu?

Plzeň v podzimních barvách

Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz

Po dávno skončené sezoně letních hudebních festivalů se konečně můžeme těšit na hudbou nabitý víkend. V pátek se v Plzni koná velká klubová noc alias Plzeňská noc. Z žánrově pestrého programu si určitě vyberete. Pokud by se vám v neděli nechtělo vařit, doporučujeme návštěvu Food Truck Show v Papírně, na které se představí řada pojízdných pouličních občerstvení z celé Evropy. Pokračuje také sezona výstav. Tentokrát vás zveme do Masných krámů, kde Západočeská galerie v Plzni připravila retrospektivu plzeňského rodáka Hugo Boettingera, ve své době oblíbeného především díky svým humoristickým kresbám.

• Velká plzeňská klubová noc

Více než 80 interpretů na 15 scénách nabízí v pátek Plzeňská noc. Za jednotnou cenu 150 korun se můžete podívat na všechna místa, která nabízí žánrově různorodý program. Například v Buena Vistě zahraje Fast Food Orchestra. V Papírně vystoupí Xavier Baumaxa nebo oblíbená plzeňská formace What´s Your Favourite Number. V Andělu si můžete vychutnat hardcorově laděný Skywalker. U Zacha vystoupí Emma Smetana. A to rozhodně není vše. Na řadě míst vás čeká kromě hudby také divadlo, poezie a další zajímavé akce. Podrobný program najdete na www.plzenskanoc.cz

• Food Truck Show v Papírně

Pojízdná občerstvení neboli food trucky nejenže nabízejí vynikající jídlo z různých zemí, ale samy o sobě jsou svým vzhledem také uměleckým dílem, které potěší nejedno oko. V neděli se jich sjede do areálu Papírny několik desítek z celé Evropy. Velké zastoupení na jedné z největších přehlídek svého druhu u nás bude mít Polsko, dorazí ale také food trucky z Francie, Belgie, Itálie, Slovenska nebo Lichtenštejnska. Ochutnat něco dobrého a popovídat si s řadou sympatických lidí nejen o vaření a kočovném životě můžete v Papírně od 10 do 17 hodin.

• Divadlo na Plovárně

Také na bývalé městské plovárně počasí donutilo ustoupit od letních vodních radovánek, to ovšem neznamená, že by už bylo až do jara zazimováno. Právě naopak, v sobotu si na Plovárně užijete multižánrovou divadelní přehlídku, na které se představí místní i mimoplzeňské divadelní soubory. Těšit se můžete na dramatické scény i spoustu humoru, stejně jako na improvizační divadlo. Rozhodně byste se neměli nechat odradit špatným počasím, v případě nutnosti se bude hrát uvnitř.

• Hugo Boettinger: portrétista a autor vynikajících humoristických kreseb

Západočeská galerie v Plzni připravila retrospektivní výstavu dosud opomíjeného plzeňského rodáka Hugo Boettingera. Vyhledávaný portrétista vyšších vrstev, tvůrce křehkých dívčích aktů a zároveň autor humoristických kreseb známý širokému publiku jako Dr. Desiderius, byl ve své době velice populární. Jeho tvorbu znali čtenáři řady dobových periodik. Přijďte si prohlédnout dílo autora, který i v dnešní době odborníky udivuje především v tom, jak se v jedné osobě může skrývat pohotový kreslíř, který bystře glosuje a ironizuje veškeré dění kolem sebe, a zároveň malíř poněkud zpátečnických idylických krajin zaplněných snícími dívkami.

• Výstava Má plast a šperkařský workshop

Pokud jste ještě nebyli na výstavě Má plast v DEPO2015, můžete její návštěvu v sobotu odpoledne spojit s workshopem Nicole Taubinger. Tato výtvarnice, šperkařka a designérka vám ukáže, jak vyrábět krásné náhrdelníky z plastového odpadu. Workshop začíná ve 14 hodin. Rezervovat se na něj můžete zde. Určitě uděláte dobře, pokud si s sebou přinesete vlastní plast.

• Plzeňské farmářské trhy

Ani sezona farmářských trhů na plzeňském námětí Republiky rozhodně ještě není u konce. Organizátoři hlásí, že v sobotu dopoledne se mezi katedrálou a radnicí sejde rekordní počet prodejců. K dostání budou čerstvé mošty. Od sadařů z okolí si nakoupíte výborná jablka a další sezonní potraviny.  Samozřejmě nebudou chybět ani poctiví uzenáři, řezníci, pekaři, výrobci mléčných výrobků, marmelád a dalších pochoutek.

Text: Helena Prokopová

Zveřejněno: 21. 10. 2016, Pecuch Martin