Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Japonská stážistka sbírá zkušenosti na…

Japonská stážistka sbírá zkušenosti na plzeňském magistrátu

Japonskou stážistku Mio Hasegawu, která bude během září sbírat zkušenosti na Magistrátu města Plzně i v příspěvkových organizacích města, přijal v pátek odpoledne ke krátkému setkání první náměstek primátora Martin Baxa. Třiatřicetiletá stážistka přijela na třítýdenní pobyt z Takasaki, které je partnerským městem západočeské metropole. Pracuje na tamní radnici na odboru evidence obyvatelstva – matrice, v Plzni se zajímá o některé aspekty týkající se cestovního ruchu, turismu, jazykového vzdělávání, o kulturní a turistické výměny, sbírá také zkušenosti související s propagací města.

„Mám radost, že budete získávat zkušenosti,“ přivítal ji Martin Baxa. Zmínil, že on osobně byl v Japonsku dvakrát, kromě Tokia, kde Plzeň loni prezentovala svůj projekt Evropské hlavní město kultury 2015, také v Takasaki. „Odnesl jsem si veliké zážitky. Z Tokia jsem měl fascinující dojmy, ocitl jsem se ve městě velkém jako celá Česká republika,“ přiblížil. Co se týká Takasaki, tam na něj zapůsobila například návštěva koncertní síně.

Pobyt stážistky Mio Hasegawy schválilo vedení města, v Plzni zůstane do 29. září a postupně projde společností Plzeň 2015, Odborem prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně a společností Plzeň - TURISMUS.

Text: Eva Barborková

Zveřejněno: 12. 9. 2016, Pecuch Martin