Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Interaktivní mapa odhaluje skrytou Plzeň

Interaktivní mapa odhaluje skrytou Plzeň

Interaktivní mapa Skrytého města

Prozatím sto konkrétních míst s příběhy obsahuje interaktivní mapa Skrytého města, projektu společnosti Plzeň 2015, na kterém se podíleli samotní Plzeňané. Prostřednictvím dobových fotografií, vzpomínek a příběhů umožňuje poznat Plzeň jinak. Mapu spoluvytvářel tým historiků a publicistů pod vedením Petry Svobody a za odborného dohledu Petra Koury. „Mapu je možné prohlížet dvěma způsoby. Klasické mapové zobrazení umožňuje znázorňovat a filtrovat body v mapě podle příslušnosti k časovému období nebo typu, jako jsou například vzpomínky, významná událost nebo osobnost. Současně jsme připravili tematické výběry bodů, které jsou provázány stejnou obsahovou linií,“ upřesňuje šéfredaktorka mapy Petra Svoboda.

Mapa vzniká ve spolupráci s mnoha lokálními institucemi, organizacemi i jednotlivci a je součástí projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015. „Skryté město je jedním z projektů, který nejvíce zapojuje obyvatele Plzně do spolupráce. Zároveň vzniká zajímavý průvodce pro turisty, který naplňuje hlavní touhu cestovatelů – objevování příběhů,“ říká programový ředitel společnosti Plzeň 2015 Jiří Sulženko.

Interaktivní mapa se bude dále rozvíjet a doplňovat také o současnou vrstvu  města - postřehy lidí, kteří ve městě žijí nyní. Podle Jakuba Demla, iniciátora projektu, je mapa součástí balíčku netradičního zážitkového turismu, který společnost Plzeň 2015 příští rok nabídne. „Mapuje identitu Plzně, umožňuje lidem setkání s místy v jiné formě, než je obvyklé,“ uvedl. Kromě mapy vzniká mobilní aplikace, která nabídne devět tras po městě, průvodci budou virtuální postavy v podobě architektky, sládka pivovaru a dalších. Součástí projektu bude i výstava z rodinných fotografií Plzeňanů.

Mapa je k dispozici na adrese: http://mapa.skrytemesto.cz/

Zveřejněno: 22. 10. 2014, Kriegerová Eva