Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Inscenace Palubní deník Hanzelky a Zikmunda…

Inscenace Palubní deník Hanzelky a Zikmunda připomene slavné cestovatele

Inscenace Palubní deník Hanzelky a Zikmunda na prknech zlínského divadla.

Zdroj foto: www.divadlozlin.cz

Palubní deník Hanzelky a Zikmunda, příběh dvou nejznámějších českých spisovatelů, který měl premiéru na jaře letošního roku v Městském divadle Zlín, budou mít možnost Plzeňané zhlédnout na jevišti Velkého divadla 28. ledna 2014. Představení se uskuteční přesně v den, kdy uplyne 66 let od výstupu Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky na Kilimandžáro, jenž byl součástí jejich první společné výpravy do Jižní Ameriky a Afriky. Společnost Plzeň 2015 ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla připomene uvedením této hry odkaz plzeňského rodáka Miroslava Zikmunda, který se 14. února 2014 dožije úctyhodného věku, 95 let.

„Na cestě kolem zeměkoule, na cestě životem. Há a Zet jako jedna značka. Život dvou parťáků srostlých do sebe. V mládí i ve zralém věku. Vášeň pro cestování se zrodila hned v roce 1938, kdy se ti dva seznámili. Tehdy se zrodil sen. O třicet let později dostaly sny těžkou ránu. Jejich cestovatelský i životní příběh uháněl odvážně našimi komplikovanými československými dějinami tak, jak elegantní kola Tatry 87 uháněly pouští, horami a prachem cest, a pak se náhle zadrhl, na dvacet dlouhých let. Kolik pokušení a nebezpečí na ně čekalo na cestách i v životě, kolik přátel, kolik setkání, kolik odvahy bylo třeba. Je-li kde na světě ráj? Letem světem, křížem krážem, vesele i vážně, snem i skutečností, po moři i po souši, lodí i tatrovkou, chlapecky i dospěle, odvážně i bojácně. Příběh slavných cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky poprvé na jevišti. Vstříc dobrodružství, napříč světadíly, navzdory počasí i režimu,“ tak láká na představení diváky Městské divadlo ve Zlíně.

Vstupenky jsou v dostání v cenové relaci od 170 do 260 korun, a to přes portál plzenskavstupenka.cz nebo v divadelních předprodejnách.

Zveřejněno: 13. 12. 2013, Mařanová Helena