Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Industriální stezka v Plzni již slouží…

Industriální stezka v Plzni již slouží veřejnosti

Industriální stezka propojuje místa technických zajímavostí v západočeské metropoli

Zdroj fotografií: PMDP

Industriální stezka, jeden z projektů Zeleného města směřující ke znovuobjevení industriální historie Plzně, propojuje místa technických zajímavostí v západočeské metropoli. Instalace kiosku ve Štruncových sadech uzavřela první etapu výstavby této trasy, ta představuje Plzeňanům a turistům historii, technické zázemí a další zajímavosti jednotlivých podnikatelských subjektů sdružených v rámci Zeleného města, tedy Plzeňských městských dopravních podniků, Plzeňské teplárenské, Vodárny Plzeň a Škody Transportation.

„Cesta od nápadu k dnešnímu stavu trvala několik let, ale výsledek je pro mě velmi příjemným překvapením. Věřím, že se nám pro rozvoj Industriální stezky ve všech jejích uvažovaných budoucích formách podaří získat významné partnery a výrazně jejím prostřednictvím umocníme turistickou atraktivitu našeho města,“ řekl primátor města Martin Zrzavecký.

První čtyři informační stánky jsou již umístěny v lokalitách Škoda sport park, Denisovo nábřeží, Techmania Science Center a Štruncovy sady. Každý z nich nabízí zajímavé informace o daném místě včetně nahlédnutí do historie, fotogalerii, informace o projektu Zelené město i dalších místech stezky. V budoucnu by se nemělo jednat jen o dotykové obrazovky. V plánu je zpřístupnění technických památek i zajištění její virtuální podoby prostřednictvím vybraných webů v případech, kde fyzické zpřístupnění ani instalace terminálu není možné. Industriální stezka se následně chce rozšiřovat i na území Plzeňského kraje.

Zveřejněno: 21. 4. 2016, Pecuch Martin