Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Hvězdárna a planetárium Plzeň otevírá nový…

Hvězdárna a planetárium Plzeň otevírá nový kurz geologie a paleontologie

Účastníci kursu geologie a paleontologie si prohlížejí araukarity z pískovny nedaleko Plzně

Nový kurz geologie a paleontologie otevírá plzeňská hvězdárna a planetárium. Zajímavé přednášky s množstvím fotografií a videoukázek provedou posluchače všemi geologickými érami od vzniku Země až do současnosti.  Populárně podanou teorii pak doplní exkurze na geologicky zajímavá místa v regionu s geologickým kladívkem v ruce.

„Když jsme před třemi lety zahajovali kurz geologie a paleontologie, nečekali jsme, že posluchače tak chytne,“ říká ředitel Hvězdárny a planetária v Plzni Lumír Honzík. Součástí kurzu jsou exkurze po regionu. „Navštívíme místa známá i téměř neznámá. V terénu si pak prohlédneme zajímavé pozůstatky geologických jevů minulých epoch,“ uvádí lektor kurzu Josef Mucha. „Součástí exkurzí je též hledání zkamenělin a poznávání rostlin a živočichů dávno vymřelých. Právě nález zajímavého otisku v kameni může přitáhnout ke geologii studenta i dospělého,“ dodává Josef Mucha.

Kurz se koná jednou měsíčně formou dvouhodinové večerní přednášky. Ty se od konce září do června uskuteční v prostorách Hvězdárny a planetária v Plzni v ulici U Dráhy. Přihlásit se může každý, koho téma zajímá. Jednou až dvakrát ročně v sobotu, neděli nebo ve svátek účastníci navíc společně podnikají celodenní exkurzi.

První přednáška se uskuteční 23. září 2013 v sídle hvězdárny a planetária v ulici U Dráhy. Přihlášky a informace získají zájemci osobně telefonicky nebo e-mailem v Hvězdárně a planetáriu v Plzni, U Dráhy 11, 318 00 Plzeň, tel.: 377 388 400, e-mail: hvezdarna@plzen.eu.

Zveřejněno: 16. 9. 2013, Mařanová Helena