Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Hudebník z Plzně zahrál v mezinárodním…

Hudebník z Plzně zahrál v mezinárodním jazzovém tělese

Hudebník z Plzně zahrál v mezinárodním jazzovém tělese

Na fotografii je vlevo David Čertík (copyright Stadt Regensburg, Peter Ferstl)

Plzeňský hudebník David Čertík se stal členem mezinárodního jazzového tělesa, které se představilo před několika dny na 35. ročníku Bavorského jazzového víkendu v Regensburgu. Do uskupení Sister Cities Jam Band, zastoupeného muzikanty z partnerských měst Regensburgu z celého světa, jej vybrala odborná porota Bavorského jazzového institutu. Přihlášku do soutěže o účast v mezinárodním projektu podal Odbor kultury Magistrátu města Plzně.

Klarinetista a barytonsaxofonista David Čertík tak dostal možnost odehrát koncert spolu s kontrabasistou Korbinianem Kuglerem z německého Ulmu, bubeníkem Péterem Horváthem z maďarské Budapešti, Yongem Fengem, tenorsaxofonistou z čínského města Qingdao, tenorsaxofonistou z italského Brixenu Damianem Dalla Torrem, klavíristou Yannickem Chambrem z francouzského Clermont-Ferrand a kytaristou Colinem Blackem ze skotského města Aberdeen.

„Vůbec jsme se neznali, nevěděli jsme, do čeho jdeme, co budeme hrát, jak to bude probíhat,“ přiblížil David Čertík. Hudebníci byli ubytováni v areálu hudební akademie Alterglofsheim nedaleko Regensburgu, sami si měli zvolit repertoár, na nazkoušení a přípravu zahajovacího koncertu jazzového festivalu Bayerisches Jazzweekend 2016 měli necelé tři dny. „Žádný kapelník, žádný časový rozvrh, všechno bylo na nás. Zaranžovali jsme a nazkoušeli několik kompozicí pianisty Yannicka Chambre a doplnili repertoár pár dalšími skladbami a aranžemi. Na místě jsme také společně vytvořili skladbu Sister Cities Jam Blues, kterou jsme hráli jako přídavek,“ doplnil David Čertík. Uskupení zkoušelo v prostorách hudební akademie. První koncert trval přes hodinu, druhý koncert odehraný o dva dny později v centru Regensburgu ještě o půl hodiny déle.

Zveřejněno: 14. 7. 2016, Pecuch Martin