Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Hudební ceny Žebřík zahájí electroswing a…

Hudební ceny Žebřík zahájí electroswing a zakončí Jelen

Foto: Čestmír Jíra

Žebřík 2014 Bára Poláková, Tomáš Hanák (ilustrační foto: Čestmír Jíra)

Elita tuzemské hudby se sejde v Plzni už tento pátek 11. března 2016 na vyhlášení cen ankety Žebřík. Během šestihodinové show se v areálu DEPO2015 koncertně představí Kateřina Marie Tichá, Mydy Rabycad, No Name, Barbora Poláková, Marpo & Troublegang a skupina Jelen. Začátek nabitého programu je v 19 hodin.

„Vyhlášení cen Žebřík považuji za prestižní hudební událost, která má v Plzni své místo. Přestože postupně měnila zázemí a vystřídala několik míst pro předávání cen, jsem přesvědčen, že industriální prostory DEPO2015 jsou pro tento typ akce ideální,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký, jenž nad akcí převzal záštitu.

V průběhu večera, který opět moderují Tomáš Hanák a Barbora Poláková, bude uděleno 27 cen v devíti kategoriích, a to na základě hlasování hudebních fanoušků na webových stránkách. Nejžhavějšími kandidáty na trofeje jsou Kryštof, Chinaski, Slza, Barbora Poláková, Tata Bojs, David Koller, Aneta Langerová, Mandrage, Cocotte Minute, Xindl X, Kofe-In, Support Lesbiens, Dan Bárta, Tomáš Klus, Ewa Farna, Klára Vytisková, Lenka Dusilová, Tonya Graves, Jelen, Mydy Rabycad, Smrtislav a Thom Artway.

Ceny vytvořené renomovaným sochařem Václavem Česákem budou předány i v kategoriích Akce a Film roku, chybět nebude ani speciální ocenění, které v minulosti obdržely osobnosti jako Richard Müller, Miro Žbirka nebo David Koller.

Program nabídne exkluzivní vystoupení. „Slovenští hitmakeři No Name na Žebříku odstartují očekávané turné S láskou, půjde o jejich jediný západočeský koncert. Letošní koncertní premiéru zde absolvují také Tata Bojs, a to s úspěšným loňským albem A/B. Atraktivní podívanou slibuje představení rappera Marpa & Troublegang a jeho novinkové desky Lone Survivor. A velký zájem vzbuzuje i první mimopražské vystoupení kapely Barbory Polákové,“ přiblížil ředitel cen Žebřík Jarda Hudec.

Úvod večera bude patřit talentované zpěvačce Kateřině Marii Tiché a electroswingové show Mydy Rabycad. Nabitý program završí koncertní set populární formace Jelen, která kromě osvědčených hitů nabídne i ochutnávky z připravovaného alba. Druhou scénu, Red Bull stage, ovládnou přední DJs a jejich speciální hosté. O půlnoci začne after party s hvězdami Žebříku, vstup na ni mají držitelé VIP passů.

Poslední série vstupenek za 350 korun je k dostání v obvyklých předprodejích. Organizátorem 24. ročníku Hudebních cen Žebřík je magazín iREPORT. Město Plzeň projekt opakovaně podporuje, prostřednictvím společnosti Plzeň 2015 vyšlo pořadatelům vstříc i v tom, že jim nabídlo pronájem prostor za symbolickou částku.

Zveřejněno: 8. 3. 2016, Pecuch Martin