Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Hokejový obránce Andrej Šustr navštívil…

Hokejový obránce Andrej Šustr navštívil rodné město

Hokejového obránce původem z Plzně hrajícího kanadsko-americkou National Hockey League Andreje Šustra přivítal dnes na radnici primátor města Martin Zrzavecký a radní pro podporu podnikání a sportu Michal Dvořák. Poděkovali plzeňskému rodákovi za reprezentaci města i českého hokeje v zámoří. Andrej Šustr v současné době hraje za tým Tampa Bay Lightning. Ve finále play-off je porazili hráči klubu Chicago Blackhawks, čímž získali slavný pohár Stanley Cup.

Při společném setkání se hovořilo o rozdílných podmínkách, zápasech i trénincích v české hokejové lize a NHL, vyzdvihla se důležitost vzdělání u hráčů i určitá míra štěstí, kterou každý sportovec potřebuje.

Andrej Šustr se v sedmnácti letech přestěhoval do Spojených států amerických, hrál juniorský hokej na Aljašce, za univerzitní tým Nebraska-Omaha, poté zamířil do slavné NHL. Zajímalo se o něj sedm klubů, vybral si Tampu Bay, za kterou od roku 2013 hraje. Původní smlouva na dva roky mu byla na stejnou dobu prodloužena. Čtyřiadvacetiletý mladík dokončí příští rok univerzitní vysokoškolské vzdělání v oboru sociologie.

Zveřejněno: 7. 7. 2015, Pecuch Martin