Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Hokejové úspěchy na olympijských hrách…

Hokejové úspěchy na olympijských hrách ocenili zástupci radnice

Dvojčata Sandru a Alexandru Halounovy přijali na radnici primátor Zrzavecký a radní Dvořák

Plzeňské zástupce české hokejové výpravy z Olympijských her mládeže v Lillehammeru, dvojčata Sandru a Alexandru Halounovy, přijali na plzeňské radnici primátor města Martin Zrzavecký a Michal Dvořák, radní pro oblast podpory podnikání a sportu. Vedení města tak sestrám Halounovým poděkovalo za zisk stříbrné medaile na prestižním sportovním turnaji.

Kromě přání mnoha dalších sportovních úspěchů se zástupci radnice shodli na důležitosti kvalitního vzdělání. „Vzdělání je velmi důležité, máte pak otevřený celý svět,“ řekl Martin Zrzavecký a přiznal se ke svým sportovním začátkům. „Zkoušel jsem sport mnohokrát, nakonec jsem zůstal ve třetí třídě u fotbalu, hrál jsem až do dorostu za Viktorku,“ dodal primátor.

Sestry Halounovy, které za měsíc oslaví 16. narozeniny, se kromě hokeje věnují i dalším sportům. „V zimě hrajeme hokej, v létě tenis a do toho střídáme box,“ přiznaly nadané Plzeňanky, které se kromě sportovních výkonů mohou pochlubit i vynikajícími studijními výsledky. Kromě vyprávění zážitků z olympijských her mládeže, na kterých zažily atmosféru pravé olympiády, prozradily své další sportovní ambice. „Chceme se nominovat na olympiádu v roce 2018, když to nevyjde, tak to určitě půjde v roce 2022,“ dodaly s úsměvem.

V následujících třech týdnech si Sandra s Alexandrou užijí i trochu volna, i když už se těší na další turnaj a hokejovou reprezentaci do 18 let. Podle slov Michala Dvořáka se dívky stanou i hosty Olympijského parku Plzeň 2016, který v době konání letních olympijských her v Rio de Janeiro vznikne v parku za OC Plzeň Plaza.

Česká výprava na olympijských hrách získala celkem pět medailí – tři stříbrné a dvě bronzové. Dva stříbrné kovy vybojoval krasobruslařský pár Anna Dušková a Martin Bidař, třetí stříbro získal právě tým hokejistek do šestnácti let. O bronzové příčky se postarali skikrosařka Klára Kašparová a sdruženář Ondřej Pažout.

Text: Eva Kriegerová


 

Fotogalerie

Zveřejněno: 1. 4. 2016, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni