Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Hledá se nový Plzeňský Orfeus

Hledá se nový Plzeňský Orfeus

Správní rada Nadace 700 let města Plzně již podesáté udělí Cenu Nadace 700 let města Plzně v hudební oblasti - Plzeňský Orfeus. Nominace je možné podávat do 10. ledna 2014. Cena je určena středoškolským a vysokoškolským studentům nebo studentům základních uměleckých škol starším 15 let, kteří studují v Plzni a mimořádným způsobem se zasloužili o reprezentaci města v oblasti klasické hudby v daném roce. Kandidáty mohou navrhovat výhradně jednotlivé školy prostřednictvím svých zástupců, fyzické osoby nemohou návrhy podávat.

O udělení ceny rozhoduje odborná porota složená ze znalců v oblasti hudby a kultury a představitelů Nadace 700 let města Plzně a následně toto rozhodnutí schválí správní rada nadace. Cena bude předána na plese nadace 14. února 2014 v Měšťanské besedě. Součástí ceny je i skleněná plastika a pamětní list. Posledních několik let dává také Plzeňská filharmonie laureátům možnost vystoupit na společném koncertě.

Potřetí bude udělen Plzeňský Orfeus junior pro děti do patnácti let. Podmínky pro ocenění jsou stejné jako u Plzeňského Orfea, v této kategorii však není cena spojena s finančním ohodnocením. Laureát obdrží na plesu nadace skleněnou plastiku a pamětní list.

Plzeňský Orfeus je mezi mladými umělci velmi prestižní záležitostí a je ceněn i odbornou veřejností.

Více informací na www.nadace700.cz

Ilustrační fotografie - Plzeňský Orfeus 2012