Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Hlasujte pro plzeňský přechod

Hlasujte pro plzeňský přechod

Ilustrační záběr - přechod pro chodce

Plzeňský přechod pro chodce, který se nachází u křižovatky s ulicí Rychtaříkova a je přístupovou cestou k základní škole, by mohl být osvícen. Musí ale uspět v hlasování Nadace ČEZ, která letos vyhlásila další ročník programu Vaše volba. Odborníci vybrali deset přechodů. Ty patří podle statistik k rizikovým. Mezi nimi je i ten plzeňský, ve Strnadově ulici.

Lidé mohou v termínu od 10. dubna do 24. května hlasováním na webových stránkách www.cezregiony.cz určit, který z přechodů bude vybaven osvětlením. Průběžné výsledky jsou dostupné online.

„Nedostatky v bezpečnosti přechodů jsou bohužel v České republice zjevné a upozorňuje se na to opakovaně. Rozhodli jsme se proto zaměřit naši obecně prospěšnou činnost právě tímto směrem. Veřejným hlasováním navíc docílíme toho, že tato pomoc poputuje přesně tam, kde to lidé doopravdy ocení,“ říká Šárka Samková ze skupiny ČEZ.

Zveřejnění výsledků se uskuteční v týdnu od 27. do 31. května. V průběhu června a července přidělí nadace granty vybraným městům a obcím, které zpracují projekty, rozpočty a zahájí stavební řízení.

Zveřejněno: 17. 4. 2013, Pecuch Martin