Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Historickou vojenskou techniku obdivovali…

Historickou vojenskou techniku obdivovali lidé v Depo2015, na náměstí Republiky je připraven kulturní program

Historickou vojenskou techniku obdivovali lidé v DEPO2015, na náměstí Republiky je připraven bohatý kulturní program

Foto: E. Kriegerová

I poslední den Slavností svobody nabízí zajímavý a pestrý program. Od 11 hodin se v areálu DEPO2015 konaly komentované ukázky vojenské historické techniky, kterým přihlíželo téměř tisíc návštěvníků oslav. Areál kreativní zóny zaplnili i milovníci dobrého jídla, American Street Food Market nabídl to nejlepší pouliční občerstvení z bister, stánků a foodtrucků. Dynamické ukázky historické techniky připravilo město Plzeň ve spolupráci s klubem vojenské historie 16. obrněné divize a vojenským muzeem Pavla Rogla jako náhradní program za zrušenou bitvu, jež se měla uskutečnit na březích řeky Radbuzy. Technika byla po celou dobu oslav k vidění v dobových vojenských kempech, v DEPO2015 se ale představila lidem v akci, součástí byla i ukázka střelby.

Lehký obrněný automobil M8 Grayhound, polopásové obrněné transportéry Halftracky M2 a M3, vozidla Diamond T981 a GMC, Jeepy, vozidla Dodge, Harley-Davidson WLA, ale i tahač Ward laFrance, přívěs BenHur a další historické kousky si užili návštěvníci oslav. Při komentovaných ukázkách se dozvěděli o historii vozidel nebo jejich výrobě.

Po skončení dynamických ukázek techniky je připraven od 13 hodin na náměstí Republiky bohatý kulturní program. Ve 13:30 hodin začne přehlídka dobové módy a vojenských uniforem z května 1945, ve 14:40 hodin se uskuteční výsadek nad Plzní neboli seskok parašutistů z Aeroklubu Plzeň Bory do samého srdce města. Následuje hudební program v podání Orchestru Václava Marka s hostem Ondřejem Rumlem od 15:30 hodin, swingové vokální trio Hot Sisters od 17 hodin a od 19 hodin se představí Zuzana Stírská s Fine Gospel Time.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 8. 5. 2016, Kriegerová Eva