Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Herečka Jana Kubátová, tenorista Richard…

Herečka Jana Kubátová, tenorista Richard Samek a Martina Diblíková jsou nominováni na Cenu Thálie 2013

Kráska z Leenane

Jana Kubátová získala přímou nominaci za roli Maureen v klubové inscenaci hry irského dramatika Martina McDonagha Kráska z Leenane, kterou režírovala Janka Ryšánek Schmiedtová. V opeře uspěl tenorista Richard Samek za roli Fausta v inscenaci opery Charlese Gounoda Faust a Markétka v hudebním nastudování Tomáše Braunera a v režii Jiřího Heřmana. Za výkon v surrealistickém tanečním dramatu podle F. G. Lorcy Krvavá svatba byla nominována Martina Diblíková za ztvárnění role Ženichovy matky.

V širších nominacích figurují ještě Zuzana Kolářová za titulní roli v muzikálu Polibek Pavoučí ženy a Nikolaj Někrasov za roli Scarpii v opeře Tosca.

Slavnostní vyhlášení 21. ročníku Cen Thálie se uskuteční 29. března v Národním divadle.

Zveřejněno: 30. 1. 2014, Pecuch Martin