Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Goethova ulice se po rekonstrukci otevře na…
Přečíst článek nahlas

Goethova ulice se po rekonstrukci otevře na konci října

Oprava Goethovy ulice v centru Plzně se prodlouží až do konce října letošního roku, tedy o měsíc později oproti původnímu plánu. Správa veřejného statku města Plzně (SVSMP) tam od léta rekonstruuje vozovku, jejíž dlažba byla zvlněná s vyjetými kolejemi.

V letních měsících proběhla oprava a vyrovnání konstrukčních vrstev u jízdního pruhu ve směru z centra a došlo k jeho předláždění. Po vyrovnání dlažby by však došlo k nerovnoměrnému napojení na vedlejší jízdní pruh vedoucí směrem k náměstí Republiky, a proto bylo rozhodnuto o jeho opravě. Kvůli zmíněným vícepracím se tak termín rekonstrukce prodlouží do 29. října 2024 a hromadná doprava se do Goethovy ulice vrátí začátkem listopadu.

Zastávky trolejbusů MHD číslo 13 a 14 Goethova jsou stále zrušeny. Cestující budou ve směru do centra odbaveni v náhradní zastávce Prokopova v ulici Prokopova. Obě linky jezdí odklonem přes Anglické nábřeží podle výlukových jízdních řádů, a navazují tak na odklon linek v souvislosti s opravou tramvajové trati ve Zbrojnické.

Text: Barbora Hájková

Zveřejněno: 27. 9. 2024, Martin Pecuch

Plzeňské oslavy vzniku republiky
28. 10. 2024 - 28. 10. 2024