Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Fotoklub vystavuje Krásy Plzně

Fotoklub vystavuje Krásy Plzně

Krásy Plzně na snímcích profesionálních i amatérských fotografů jsou k vidění v mázhauzu radnice. Různorodé pohledy na krásu západočeské metropole pořídili členové Fotoklubu Plzeň, který v prostorách radnice vystavuje v nepravidelných intervalech již celých dvacet šest let.

„Plzeň zkrásněla, stala se městem barevným a pozitivním. Jedinečný okamžik, který se fotografům podařilo zachytit, se stal nesmrtelným. Věřím, že si každý návštěvník této výstavy odnese potěchu oka i duše,“ uvedla při zahájení expozice náměstkyně primátora Eva Herinková.

Výstava fotografií potrvá do 21. února.

V roce 2013 sehrál pro činnost fotoklubu velkou roli industriální multikulturní prostor Světovar. Konaly se v něm nesčetné schůzky, nafotily se stovky fotografií a do paměti se vryly i příjemné večery v přátelském kolektivu jeho členů. Nyní se epicentrem fotoklubu stal pronajatý prostor v bývalém nákupním středisku Orlík. Tady se pořádají schůze a dokončuje revitalizace prostoru, aby v něm postupně mohl vzniknout klubový ateliér s vybavením, zázemí pro pořádání workshopů a temná komora.

Zveřejněno: 3. 2. 2014, Pecuch Martin