Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Fotograf Jaroslav Hausner věnoval zčásti…

Fotograf Jaroslav Hausner věnoval zčásti svou výstavu tématu bezdomovectví

Zdroj foto: Galerie J. Trnky

Významný plzeňský fotograf Jaroslav Hausner vystavuje v Galerii Jiřího Trnky. Soubor dvaceti čtyř velkoformátových fotografií, z nichž největší má rozměr 130 na 150 centimetrů, nazval Na okraji. Snímky jsou na rozdíl od dřívějšího propojování historických a současných fotografií věnovány poetice opuštěných pozůstatků činnosti minulých generací a územím na periférii města. Polovinu fotografií autor věnuje neradostné realitě bezdomovectví v Plzni. „Přestože téma bezdomovectví není úplně ´voňavé´, musíme o něm mluvit a jsem ráda, že se objevilo právě na fotografiích Jaroslava Hausnera. Unikátní snímky využijeme i v podzimní kampani, která má za cíl objektivně informovat veřejnost, jak intenzivně se bezdomovectví město Plzeň věnuje,“ uvedla při vernisáži výstavy Eva Herinková, náměstkyně pro oblast školství a sociálních věcí.

Neobvyklá výstava Jaroslav Hausnera, který zanedlouho oslaví životní jubileum, bude v galerii k vidění do 12. prosince.

Zveřejněno: 20. 11. 2014, Pecuch Martin