Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Florbalisté z 33. základní školy v Plzni…

Florbalisté z 33. základní školy v Plzni dosáhli zlatého hattricku

Florbalisté z 33. základní školy v Plzni dosáhli zlatého hattricku

Zlatého hattricku dosáhli žáci florbalového týmu z 33. základní školy ve Skvrňanech, za vynikající reprezentaci města Plzně jim dnes poděkoval primátor Martin Zrzavecký a radní pro sport Michal Dvořák. Mladí hráči se potřetí za sebou stali vítězi Republikového finále AŠSK ve florbalu IV. kategorie základních škol. „Jsem rád, že se na radnici můžeme opět po roce potkat. Patří vám všem obrovská gratulace, jsem na vás velmi hrdý, a pokud vyhrajete i příští rok, nebudeme se na vás zlobit,“ řekl Martin Zrzavecký hráčům i zástupcům školy. Ke gratulacím se přidal i radní Michal Dvořák: „Užívejte si úspěchu, děkujeme vám, řediteli školy a trenérům, kteří se o vás starají. Je úžasné, když se skloubí sport se vzděláním a je skvělé, když jsou této cestě nakloněni i pedagogové,“ dodal.

„Jsme na radnici potřetí a aspoň já mám tentokrát největší radost ze setkání. Tým je z mého pohledu nejlepší, nemyslím ani tak hráčsky, jako charakterem. Má obrovskou sílu a to kluci prokázali i nedávno,“ uvedl ředitel školy Radek Růžička. Vysvětlil, že za vítězství v republikovém finále byl tým pozván na mezinárodní turnaj na Slovensko. Pořadatelé změnili pravidla v počtu přihlášených hráčů, místo 15 chtěli jen 12 hráčů, to znamenalo tři chlapce z týmu vyřadit. Ti se ale v takové situaci dobrovolně vzdali účasti a shodli se, že pokud nepojedou všichni, nejede nikdo. Vedení se následně podařilo pořadatele přesvědčit a tým odjede na turnaj v plném počtu. O výjimečné atmosféře mezi hráči svědčí i fakt, že školní družstvo je složeno ze členů tří různých plzeňských florbalových celků. Přestože ve sportovních soutěžích existuje mezi týmy určitá rivalita, florbalisté z 33. základní školy ji mezi sebou nepociťují.

Slavnostního setkání na radnici se zúčastnili také trenéři školního týmu, Josef Šrámek popsal dramatický vývoj semifinálových bojů s Mladou Boleslaví. „Kluci za stavu 2:4 dokázali osm sekund před koncem utkání snížit prohru na 3:4 a v poslední vteřině dokonce vyrovnat. O postupu do finále rozhodly nájezdy,“ uvedl. Ve finálovém souboji pak porazili přerovskou základní školu 5:1 a potřetí slavili zisk zlaté medaile.

Text: Eva Kriegerová


 

Fotogalerie

Zveřejněno: 26. 4. 2016, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni